Haber

İstanbul Valiliği’nden kaymakamlık başkanlığında yapılan toplantılara ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği, kaymakamlıkların başkanlığında bugün kamu kurumları, mahalli idareler ve meslek odaları temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıların, hizmet ve yatırım planının amaçlarını değerlendirmek amacıyla yapıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İstanbul’da 39 kaymakamlığın başkanlığında gerçekleştirilen toplantının İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 2014 tarihli talimatıyla Türkiye genelinde yapılmasının istendiği belirtildi. 30 Ocak 2023 ve 46219 sayılı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kamu hizmetlerine erişimin en üst düzeyde tutulması, uyumun sağlanması amacıyla, Şubat ayının ilk haftasında kaymakamlarımızın başkanlığında kamu kurumları, mahalli idareler ve meslek odaları temsilcilerinin katılımıyla toplantılar talep edilmiştir. ve kurumlar arası birlik, 2022 yılında kamu hizmetlerine değer vererek, 2023 yılı yatırım planı ve hedeflerinin görüşülmesi. Kaymakamlığımızca ilçelerimizde yapılacak bu toplantıların 2 Şubat 2023 Perşembe günü saat 14.00’te yapılacağı 39 kaymakamlığımıza bildirilmiştir. • Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla sunulan kamu hizmetlerinde yerel yönetimler ile genel devlet kurumları arasında uyumun sağlanması amacıyla yapılan bu toplantılar, diğer kurum ve kuruluşların gündemleriyle ilişkilendirilmemelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu